Plugins - Akismet Spam Protection - Stable (latest release) - en to ro translation catalogue (199 entries)

en: %1$s changed the comment status to %2$s.
ro: %1$s a schimbat starea comentariului la %2$s.

en: %d comment could not be checked. | %d comments could not be checked.
ro[0]: %d comentariu nu poate fi verificat.
ro[1]: %d comentarii nu pot fi verificate.
ro[2]: %d de comentarii nu pot fi verificate.

en: %d comment moved to Spam. | %d comments moved to Spam.
ro[0]: %d comentariu mutat în Spam.
ro[1]: %d comentarii mutate în Spam.
ro[2]: %d de comentarii mutate în Spam.

en: %s ago
ro: acum %s

en: %s approved | %s approved
ro[0]: %s aprobat
ro[1]: %s aprobate
ro[2]: %s aprobate

en: %s comment was caught as spam. | %s comments were caught as spam.
ro[0]: %s comentariu a fost prins ca spam.
ro[1]: %s comentarii au fost prinse ca spam.
ro[2]: %s de comentarii au fost prinse ca spam.

en: %s false positive | %s false positives
ro[0]: %s rezultat fals-pozitiv
ro[1]: %s rezultate fals-pozitive
ro[2]: %s de rezultate fals-pozitive

en: %s missed spam | %s missed spam
ro[0]: %s spam ratat
ro[1]: %s spamuri ratate
ro[2]: %s de spamuri ratate

en: %s reported this comment as not spam.
ro: %s a raportat că acest comentariu ca nefiind spam.

en: %s reported this comment as spam.
ro: %s a raportat acest comentariu ca spam.

en: (undo)
ro: (revin)

en: <a href="%1$s">Akismet</a> has protected your site from %2$s spam comment already.  | <a href="%1$s">Akismet</a> has protected your site from %2$s spam comments already.
ro[0]: <a href="%1$s">Akismet</a> ți-a protejat situl de %2$s comentariu spam.
ro[1]: <a href="%1$s">Akismet</a> ți-a protejat situl de %2$s comentarii spam.
ro[2]: <a href="%1$s">Akismet</a> ți-a protejat situl de %2$s de comentarii spam.

en: <a href="%1$s">Akismet</a> has protected your site from <a href="%2$s">%3$s spam comment</a>. | <a href="%1$s">Akismet</a> has protected your site from <a href="%2$s">%3$s spam comments</a>.
ro[0]: <a href="%1$s">Akismet</a> ți-a protejat situl de <a href="%2$s">%3$s comentariu spam</a>.
ro[1]: <a href="%1$s">Akismet</a> ți-a protejat situl de <a href="%2$s">%3$s comentarii spam</a>.
ro[2]: <a href="%1$s">Akismet</a> ți-a protejat situl de <a href="%2$s">%3$s comentarii spam</a>.

en: <a href="%s">Akismet</a> blocks spam from getting to your blog.
ro: <a href="%s">Akismet</a> blochează spamul să ajungă pe blogul tău.

en: <strong class="count">%1$s spam</strong> blocked by <strong>Akismet</strong> | <strong class="count">%1$s spam</strong> blocked by <strong>Akismet</strong>
ro[0]: <strong class="count">%1$s spam</strong> blocat de <strong>Akismet</strong>
ro[1]: <strong class="count">%1$s spamuri</strong> blocate de <strong>Akismet</strong>
ro[2]: <strong class="count">%1$s de spamuri</strong> blocate de <strong>Akismet</strong>

en: <strong>Almost done</strong> - configure Akismet and say goodbye to spam
ro: <strong>Aproape gata</strong> - configurează Akismet și ia-ți adio de la spam

en: A 12-character Akismet API key. Available at akismet.com/get/
ro: O cheie API Akismet de 12 caractere. Disponibilă la akismet.com/get/

en: API Key
ro: Cheie API

en: API key must be set to fetch stats.
ro: Cheia API trebuie să fie setată pentru a aduce statisticile.

en: Account
ro: Cont

en: Accuracy
ro: Precizie

en: Active
ro: Activ

en: Akismet %s requires WordPress %s or higher.
ro: Akismet %s necesită WordPress %s sau o versiune ulterioară.

en: Akismet Anti-Spam
ro: Akismet anti-spam

en: Akismet Configuration
ro: Configurare Akismet

en: Akismet Error Code: %s
ro: Cod de eroare Akismet: %s

en: Akismet FAQ
ro: Întebări fecvente (FAQ) despre Akismet

en: Akismet Setup
ro: Inițializare Akismet

en: Akismet Stats
ro: Statistici Akismet

en: Akismet Support
ro: Suport Akismet

en: Akismet Widget
ro: Piesă Akismet

en: Akismet anti-spam strictness
ro: Strictețea anti-spam Akismet

en: Akismet caught this comment as spam during an automatic retry.
ro: Akismet a identificat acest comentariu ca fiind spam în timpul unei reîncercări automate.

en: Akismet caught this comment as spam.
ro: Akismet a prins acest comentariu ca spam.

en: Akismet checked %s comment. | Akismet checked %s comments.
ro[0]: Akismet a verificat %s comentariu.
ro[1]: Akismet a verificat %s comentarii.
ro[2]: Akismet a verificat %s de comentarii.

en: Akismet cleared this comment during an automatic retry.
ro: Askimet a înlăturat acest comentariu în timpul unei reîncercări automate.

en: Akismet cleared this comment.
ro: Akismet a eliminat acest comentariu.

en: Akismet could not recheck your comments for spam.
ro: Akismet nu a putut reverifica dacă comentariile tale conțin spam.

en: Akismet encountered a problem with a previous SSL request and disabled it temporarily. It will begin using SSL for requests again shortly.
ro: Akismet a întâlnit o problemă în timpul unei cereri SSL anterioare și l-a dezactivat temporar. În scurt timp va începe să utilizeze din nou SSL pentru cereri.

en: Akismet filters out spam, so you can focus on more important things.
ro: Akismet filtrează spamul, așa că te poți concentra pe lucruri mai importante.

en: Akismet has detected a problem.
ro: Akismet a detectat o problemă.

en: Akismet has saved you %d hour! | Akismet has saved you %d hours!
ro[0]: Akismet te-a scutit de muncă o oră!
ro[1]: Akismet te-a scutit de muncă %d ore!
ro[2]: Akismet te-a scutit de muncă %d de ore!

en: Akismet has saved you %d minute! | Akismet has saved you %d minutes!
ro[0]: Akismet te-a scutit de muncă %d minut!
ro[1]: Akismet te-a scutit de muncă %d minute!
ro[2]: Akismet te-a scutit de muncă %d de minute!

en: Akismet has saved you %s day! | Akismet has saved you %s days!
ro[0]: Akismet ți-a scutit o zi de muncă!
ro[1]: Akismet te-a scutit de %s zile de muncă!
ro[2]: Akismet te-a scutit de %s de zile de muncă!

en: Akismet is not configured. Please enter an API key.
ro: Akismet nu este configurat. Te rog introdu o cheie API.

en: Akismet is now protecting your site from spam. Happy blogging!
ro: Acum Askimet îți protejează situl de spam. Blogging fericit!

en: Akismet privacy notice
ro: Notificare de confidențialitate Akismet

en: Akismet re-checked and caught this comment as spam.
ro: Akismet a reverificat și a prins acest comentariu ca spam.

en: Akismet re-checked and cleared this comment.
ro: Akismet a reverificat și eliminat acest comentariu.

en: Akismet was unable to check this comment (response: %s) but will automatically retry later.
ro: Akismet n-a putut verifica acest comentariu (răspuns: %s) dar va reîncerca automat mai târziu.

en: Akismet was unable to check this comment but will automatically retry later.
ro: Akismet nu a putut verifica acest comentariu, dar va reîncerca automat mai târziu.

en: Akismet was unable to recheck this comment (response: %s).
ro: Akismet n-a putut reverifica acest comentariu (răspuns: %s).

en: Akismet was unable to recheck this comment.
ro: Akismet nu a putut reverifica acest comentariu.

en: All systems functional.
ro: Toate sistemele sunt funcționale.

en: All time
ro: Total general

en: Always put spam in the Spam folder for review.
ro: Pune întotdeauna comentariile spam în dosarul de spam pentru examinare.

en: An Akismet API key has been defined in the %s file for this site.
ro: Pentru acest sit, a fost definită o cheie API Akismet în fișierul %s.

en: Anti-Spam Settings
ro: Setări anti-Spam

en: Awaiting spam check
ro: Așteaptă verificare spam

en: Cancelled
ro: Anulat

en: Change
ro: Modifică

en: Cheatin&#8217; uh?
ro: Trișezi, nu-i așa?

en: Check for Spam
ro: Verifică spamul

en: Checking for Spam (%1$s%)
ro: Verific spamul (%1$s%)

en: Choose to either discard the worst spam automatically or to always put all spam in spam folder.
ro: Alege fie să arunci automat la gunoi cel mai rău spam ori fie să pui mereu toate comentariile spam în dosarul de spam.

en: Cleaning up spam takes time.
ro: Curățarea spamului poate dura ceva timp.

en: Cleared by Akismet
ro: Golit de Askimet

en: Click the Use this Key button.
ro: Dă clic pe butonul Folosește această cheie.

en: Comment #%d could not be checked.
ro: Comentariul #%d nu poate fi verificat.

en: Comment #%d is not spam.
ro: Comentariul #%d nu e spam.

en: Comment #%d is spam.
ro: Comentariul #%d e spam.

en: Comment History
ro: Istoric comentarii

en: Comment discarded.
ro: Comentariu eliminat.

en: Comment not found.
ro: Comentariu negăsit.

en: Comment status was changed to %s
ro: Starea comentariului a fost schimbată în %s

en: Comment was caught by %s.
ro: Comentariul a fost prins de %s.

en: Comments
ro: Comentarii

en: Connect with API key
ro: Conectează-te cu cheia API

en: Connect with Jetpack
ro: Conectează-te cu Jetpack

en: Contact Akismet support
ro: Contactează suportul Akismet

en: Copy and paste the API key into the text field.
ro: Copiază și plasează cheia API în câmpul text.

en: Currently unable to fetch stats. Please try again.
ro: Nu pot aduce statisticile acum. Te rog încearcă din nou.

en: Detailed Stats
ro: Statistici detaliate

en: Disabled.
ro: Dezactivat.

en: Disconnect this account
ro: Deconectează acest cont

en: Display a privacy notice under your comment forms.
ro: Afișează o notificare de confidențialitate sub formularele tale de comentarii.

en: Display the number of spam comments Akismet has caught
ro: Afișează numărul de comentarii spam prinse de Akismet

en: Do not display privacy notice.
ro: Nu afișa notificarea de confidențialitate.

en: Eliminate spam from your site
ro: Elimină spamul din situl tău

en: Enabled.
ro: Activat.

en: Enter an API Key
ro: Introdu o cheie API

en: Enter your API key
ro: Introdu cheia API

en: Enter/remove an API key.
ro: Introdu/îndepărtează o cheie API.

en: Failed to connect to Akismet.
ro: Conectarea la Akismet a eșuat.

en: Flagged as spam by %s
ro: Marcat ca spam de %s

en: Flagged as spam by Akismet
ro: Marcat ca spam de Askimet

en: For more information:
ro: Pentru mai multe informații:

en: For more information: %s
ro: Pentru mai multe informații: %s

en: History
ro: Istoric

en: If true, Akismet will automatically discard the worst spam automatically rather than putting it in the spam folder.
ro: Dacă este adevărat, Akismet va arunca automat la gunoi cel mai rău spam decât să-l pună în dosarul de spam.

en: If true, show the number of approved comments beside each comment author in the comments list page.
ro: Dacă este adevărat, arată numărul de comentarii aprobate lângă fiecare autor de comentarii în pagina cu lista de comentarii.

en: If you already have an API key
ro: Dacă ai deja o cheie API

en: In 2012, Akismet began using subscription plans for all accounts (even free ones). A plan has not been assigned to your account, and we&#8217;d appreciate it if you&#8217;d <a href="%s" target="_blank">sign into your account</a> and choose one.
ro: Din 2012 Akismet a început să folosească planuri de abonare pentru toate conturile (chiar și pentru cele gratuite). Contului tău nu i-a fost atribuit un plan, și am aprecia mult dacă te-ai <a href="%s" target="_blank">autentifica în contul tău</a> și ai alege unul.

en: Manual Configuration
ro: Configurare manuală

en: Manually enter an API key
ro: Introdu manual o cheie API

en: Missing
ro: Lipsește

en: Network functions are disabled.
ro: Funcțiile rețelei sunt dezactivate.

en: New to Akismet
ro: N-am mai folosit Akismet

en: Next Billing Date
ro: Următoarea dată de facturare

en: No Subscription Found
ro: Nu a fost găsit niciun abonament

en: No comment history.
ro: Niciun istoric pentru comentarii.

en: No comments were caught as spam.
ro: Niciun comentariu nu a fost prins ca spam.

en: No worries! Get in touch and we&#8217;ll sort this out.
ro: Nicio grijă! Contactează-ne și vom găsi o soluție.

en: Note:
ro: Notă:

en: On this page, you are able to set up the Akismet plugin.
ro: Pe acestă pagină poți să inițializezi modulul Akismet.

en: On this page, you are able to update your Akismet settings and view spam stats.
ro: Pe această pagină, îți poți actualiza setările Akismet și vezi statisticile spam.

en: On this page, you are able to view stats on spam filtered on your site.
ro: Pe această pagină poți vedea statisticile despre spamul filtrat pe situl tău.

en: Overview
ro: Prezentare generală

en: Past six months
ro: În ultimele șase luni

en: Please <a href="%1$s">upgrade WordPress</a> to a current version, or <a href="%2$s">downgrade to version 2.4 of the Akismet plugin</a>.
ro: Te rog<a href="%1$s">actualizează WordPress</a> la o versiune curentă, sau <a href="%2$s">retrogradează modulul Akismet la versiunea 2.4</a>.

en: Please <a href="%s" target="_blank">contact our support team</a> with any questions.
ro: Te rog <a href="%s" target="_blank">contactează echipa noastră de suport</a> cu orice întrebări.

en: Please check your <a href="%s">Akismet configuration</a> and contact your web host if problems persist.
ro: Te rog verifică <a href="%s">configurarea Akismet</a> și contactează serviciul de găzduire web dacă problemele persistă.

en: Please contact <a href="%s" target="_blank">Akismet support</a> for assistance.
ro: Te rog contactează <a href="%s" target="_blank">suportul Akismet</a> pentru asistență.

en: Please update your payment information.
ro: Te rog actualizează-ți informațiile de plată.

en: Please visit your <a href="%s" target="_blank">Akismet account page</a> to reactivate your subscription.
ro: Te rog vizitează <a href="%s" target="_blank">pagina contului tău Akismet</a> pentru a-ți reactiva abonamentul.

en: Privacy
ro: Confidențialitate

en: Processed %d comment. | Processed %d comments.
ro[0]: A fost procesat %d comentariu.
ro[1]: Au fost procesate %d comentarii.
ro[2]: Au fost procesate %d de comentarii.

en: Re-adding...
ro: Adaug din nou...

en: Remove this URL
ro: Înlătură acest URL

en: Removing...
ro: Înlătur...

en: SSL Status
ro: Stare SSL

en: Save Changes
ro: Salvează modificările

en: Set up a different account
ro: Inițializează un alt cont

en: Set up your Akismet account
ro: Inițializează-ți contul Akismet

en: Set up your Akismet account to enable spam filtering on this site.
ro: Inițializează-ți contul Akismet pentru a activa filtrarea spamului pe acest sit.

en: Settings
ro: Setări

en: Show approved comments
ro: Arată comentariile aprobate

en: Show the number of approved comments beside each comment author
ro: Afișează numărul de comentarii aprobate alături de autorul fiecărui comentariu

en: Show the number of approved comments beside each comment author in the comments list page.
ro: Arată numărul de comentarii aprobate alături de autorul fiecărui comentariu pe această pagină cu lista comentariilor.

en: Sign up for an account on %s to get an API Key.
ro: Înscrie-te pentru un cont pe %s ca să obții o cheie API.

en: Silently discard the worst and most pervasive spam so I never see it.
ro: Șterge liniștit cel mai rău și mai răspândit spam, să nu-l mai văd.

en: Some comments have not yet been checked for spam by Akismet. They have been temporarily held for moderation and will automatically be rechecked later.
ro: Unele comentarii n-au fost încă verificate să nu fie spam de către Akismet. Ele au fost temporar menținute pentru moderare și vor fi reverificate automat mai târziu.

en: Spam Blocked
ro: Spam blocat

en: Spam blocked | Spam blocked
ro[0]: Spam blocat
ro[1]: Spamuri blocate
ro[2]: De spamuri blocate

en: Spam in the <a href="%1$s">spam folder</a> older than 1 day is deleted automatically. | Spam in the <a href="%1$s">spam folder</a> older than %2$d days is deleted automatically.
ro[0]: Comentariile spam din <a href="%1$s">dosarul de spam</a> mai vechi de o zi sunt șterse automat.
ro[1]: Comentariile spam din <a href="%1$s">dosarul de spam</a> mai vechi de %2$d zile sunt șterse automat.
ro[2]: Comentariile spam din <a href="%1$s">dosarul de spam</a> mai vechi de %2$d de zile sunt șterse automat.

en: Statistics
ro: Statistici

en: Stats response could not be decoded.
ro: Răspunsul de la statistici nu a putut fi decodificat.

en: Status
ro: Stare

en: Strictness
ro: Strictețe

en: Subscription Type
ro: Tip de abonament

en: Suspended
ro: Suspendat

en: Temporarily disabled.
ro: Dezactivat temporar.

en: The API key you entered could not be verified.
ro: Cheia API introdusă nu a putut fi verificată.

en: The Akismet subscription plan
ro: Planul de abonare Akismet

en: The connection to akismet.com could not be established. Please refer to <a href="%s" target="_blank">our guide about firewalls</a> and check your server configuration.
ro: Conexiunea la akismet.com nu poate fi stabilită. Te rog consultă <a href="%s" target="_blank">ghidul nostru despre firewall-uri</a> și verifică configurația serverului.

en: The key you entered is invalid. Please double-check it.
ro: Cheia introdusă nu este validă. Verific-o încă o dată.

en: The subscription status - active, cancelled or suspended
ro: Starea abonamentului - activ, anulat sau suspendat

en: The time period for which to retrieve stats. Options: 60-days, 6-months, all
ro: Perioada de timp pentru care se pot obține statistici. Opțiuni: 60 de zile, 6 luni, toată

en: The value provided is not a valid and registered API key.
ro: Valoarea furnizată nu este o cheie API validă și înregistrată.

en: There is a problem with your API key.
ro: E o problemă cu cheia ta API.

en: There were no comments to check. Akismet will only check comments awaiting moderation.
ro: Niciun comentariu de verificat. Askimet va verifica numai comentariile care așteaptă moderare.

en: There&#8217;s <a href="%2$s">%1$s comment</a> in your spam queue right now. | There are <a href="%2$s">%1$s comments</a> in your spam queue right now.
ro[0]: Există <a href="%2$s">%1$s comentariu</a> în coada de spam chiar acum.
ro[1]: Există <a href="%2$s">%1$s comentarii</a> în coada de spam chiar acum.
ro[2]: Există <a href="%2$s">%1$s de comentarii</a> în coada de spam chiar acum.

en: There&#8217;s nothing in your <a href='%s'>spam queue</a> at the moment.
ro: Acum nu există nimic în <a href='%s'>coada ta de spam</a>.

en: This comment was reported as not spam.
ro: Acest cometariu a fost raportat ca nefiind spam.

en: This comment was reported as spam.
ro: Acest comentariu a fost raportat ca spam.

en: This site uses Akismet to reduce spam. <a href="%s" target="_blank" rel="nofollow noopener">Learn how your comment data is processed</a>.
ro: Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. <a href="%s" target="_blank" rel="nofollow noopener">Află cum sunt procesate datele comentariilor tale</a>.

en: This site's API key is hardcoded and cannot be changed via the API.
ro: Cheia API a acestui sit are codare impusă și nu poate fi modificată prin API.

en: This site's API key is hardcoded and cannot be deleted.
ro: Cheia API a acestui sit are codare impusă și nu poate fi ștearsă.

en: Title:
ro: Titlu:

en: To continue your service, <a href="%s" target="_blank">upgrade to an Enterprise subscription</a>, which covers an unlimited number of sites.
ro: Pentru a-ți continua serviciul, <a href="%s" target="_blank">actualizează la un abonament Enterprise</a>, care acoperă un număr nelimitat de situri.

en: To help your site with transparency under privacy laws like the GDPR, Akismet can display a notice to your users under your comment forms. This feature is disabled by default, however, you can turn it on above.
ro: Pentru a ajuta ca situl tău să fie transparent, în conformitate cu legile privind confidențialitatea, cum ar fi GDPR, Akismet poate afișa o notificare utilizatorilor sub formularul de comentarii. Această funcționalitate este dezactivată implicit, dar o poți activa mai sus.

en: URL removed
ro: URL înlăturat

en: Un-spammed by %s
ro: Marcat ca dorit de %s

en: Upgrade
ro: Actualizează

en: Use your Jetpack connection to set up Akismet.
ro: Folosește-ți conexiunea Jetpack pentru a inițializa Akismet.

en: Used by millions, Akismet is quite possibly the best way in the world to <strong>protect your blog from spam</strong>. It keeps your site protected even while you sleep. To get started, just go to <a href="admin.php?page=akismet-key-config">your Akismet Settings page</a> to set up your API key.
ro: Folosit de milioane de oameni, Akismet este probabil cea mai bună metodă din lume pentru a-ți <strong>proteja blogul de spam</strong>. Îți ține situl protejat chiar și în timp ce dormi. Pentru a începe, doar du-te la <a href="admin.php?page=akismet-key-config">pagina Setări Akismet</a> pentru a-ți inițializa cheia API.

en: Used by millions, Akismet is quite possibly the best way in the world to <strong>protect your blog from spam</strong>. It keeps your site protected even while you sleep. To get started: activate the Akismet plugin and then go to your Akismet Settings page to set up your API key.
ro: Folosit de milioane de oameni, Akismet este probabil cea mai bună metodă din lume pentru a-ți <strong>proteja blogul de spam</strong>. Îți ține situl protejat chiar și în timp ce dormi. Pentru a începe: activează modulul Akismet și apoi du-te la pagina Setări Akismet pentru a-ți inițializa cheia API.

en: Used by millions, Akismet is quite possibly the best way in the world to <strong>protect your blog from spam</strong>. Your site is fully configured and being protected, even while you sleep.
ro: Folosit de milioane de oameni, Akismet este probabil cea mai bună metodă din lume pentru a-ți <strong>proteja blogul de spam</strong>. Situl tău este complet configurat și este protejat, chiar și în timp ce dormi.

en: View comment history
ro: Vezi istoric comentarii

en: We cannot process your payment. Please <a href="%s" target="_blank">update your payment details</a>.
ro: Nu-ți putem procesa plata. Te rog <a href="%s" target="_blank">actualizează-ți detaliile de plată</a>.

en: We collect information about visitors who comment on Sites that use our Akismet anti-spam service. The information we collect depends on how the User sets up Akismet for the Site, but typically includes the commenter's IP address, user agent, referrer, and Site URL (along with other information directly provided by the commenter such as their name, username, email address, and the comment itself).
ro: Colectăm informații despre vizitatorii care comentează pe siturile care folosesc serviciul anti-spam Akismet. Informațiile pe care le colectăm depind de modul în care utilizatorul inițializează Akismet pe sit, dar, de obicei, includ adresa IP a comentatorului, agentul utilizator, referentul și URL-ul sitului (împreună cu alte informații furnizate direct de comentator, cum ar fi nume, nume utilizator, adresă email și comentariul în sine).

en: Would you like to <a href="%s">check pending comments</a>?
ro: Vrei să <a href="%s">verifici comentariile în așteptare</a>?

en: You are connected as %s.
ro: Ești conectat ca %s.

en: You can help us fight spam and upgrade your account by <a href="%s" target="_blank">contributing a token amount</a>.
ro: Poți să ne ajuți în lupta cu spamul și să-ți actualizezi contul <a href="%s" target="_blank">contribuind cu o sumă simbolică</a>.

en: You don&#8217;t have an Akismet plan.
ro: Nu ai un plan Akismet.

en: You don't have permission to do that.
ro: Nu ai permisiunea de a face asta.

en: You need to enter an API key to activate the Akismet service on your site.
ro: Trebuie să introduci o cheie API pentru a activa serviciul Akismet pe situl tău.

en: You&#8217;re using Akismet on far too many sites for your Pro subscription.
ro: Folosești Akismet pe mult mai multe situri decât îți permite abonamentul tău Pro.

en: You&#8217;re using your Akismet key on more sites than your Pro subscription allows.
ro: Folosești cheia ta Akismet pe mai multe situri decât îți permite abonamentul tău Pro.

en: Your API key is no longer valid. Please enter a new key or contact support@akismet.com.
ro: Cheia ta API nu mai este validă. Te rog introdu o nouă cheie sau contactează support@akismet.com.

en: Your Akismet plan has been cancelled.
ro: Planul tău Akismet a fost anulat.

en: Your Akismet subscription is suspended.
ro: Abonamentul tău Akismet este suspendat.

en: Your Pro subscription allows the use of Akismet on only one site. Please <a href="%s" target="_blank">purchase additional Pro subscriptions</a> or upgrade to an Enterprise subscription that allows the use of Akismet on unlimited sites.
ro: Abonamentul tău Pro permite folosirea Akismet doar pe un sit. Te rog <a href="%s" target="_blank">achiziționează abonamente suplimentare Pro</a> sau actualizează la un abonament Enterprise ce-ți permite să folosești Akismet pe situri nelimitate.

en: Your Web server cannot make SSL requests; contact your Web host and ask them to add support for SSL requests.
ro: Serverul tău web nu poate face cereri SSL; contactează serviciul de găzduire web și solicită-le să adauge suport pentru cereri SSL.

en: Your firewall may be blocking Akismet from connecting to its API. Please contact your host and refer to <a href="%s" target="_blank">our guide about firewalls</a>.
ro: Firewall-ul tău ar putea să blocheze Akismet să se conecteze la API-ul său. Te rog contactează-ți gazda și fă referință la <a href="%s" target="_blank">ghidul nostru pentru firewall-uri</a>.

en: Your site can&#8217;t connect to the Akismet servers.
ro: Situl tău nu se poate conecta la serverele Akismet.

en: Your subscription for %s is cancelled.
ro: Abonamentul tău pentru %s este anulat.

en: Your subscription for %s is suspended.
ro: Abonamentul tău pentru %s este suspendat.

en: Your web host or server administrator has disabled PHP&#8217;s <code>gethostbynamel</code> function.  <strong>Akismet cannot work correctly until this is fixed.</strong>  Please contact your web host or firewall administrator and give them <a href="%s" target="_blank">this information about Akismet&#8217;s system requirements</a>.
ro: Serviciul de găzduire web sau administratorul serverului a dezactivat funcția PHP <code>gethostbynamel</code>. <strong>Akismet nu poate funcționa corect până nu se corectează asta.</strong>  Te rog contactează serviciul de găzduire web sau administratorul firewall-ului și dă-le <a href="%s" target="_blank">aceste informații despre cerințele sistem ale Akismet</a>.
